4.8 (19 ocen) , ostatnia aktualizacja 9.09.2020 r.


Praca testera oprogramowania daje nam sporo możliwości pod względem naszego dalszego rozwoju a także sposobu pracy. Jeszcze kilkanaście lat temu zawód testera był stosunkowo niszowym zajęciem i spotkać można było sporo osób, które wręcz reagowały uśmiechem na twarzy słysząc, że ktoś testuje oprogramowanie. Aktualnie na rynku pracy jest wiele ofert pracy dla testerów oprogramowania, począwszy od osób z niewielkim doświadczeniem aż po seniorów. O ile chętnych do pracy w IT stale nie brakuje to sposób przygotowania do zawodu nadal nie jest taki jednoznaczny. Uczelnie wyższe umożliwiają naukę na kierunku IT, szkoły policealne, kursy programowania, szkolenia z testowania oprogramowania. Co wybrać?

Czy testowanie jest dla mnie?

Warto się przede wszystkim zastanowić co z dostępnych ścieżek rozwoju w IT jest właśnie dla mnie. Jakie mamy możliwości? Zwykle przychodzi nam do głowy testowanie oprogramowania lub programowania, ale jest także analiza biznesowa, inżynieria wymagań, inżynieria użyteczności, administrowanie systemów informatycznych. Bardzo często to właśnie testowanie oprogramowania głównie ze względu na niski próg wejścia jest pierwszym krokiem do rozpoczęcia naszej przygody z IT. Mamy tu do dyspozycji szereg spotkań branżowych w niemalże każdym większym mieście. Przejrzyj co oferuje lokalna społeczność i weź udział w takim cyklicznym spotkaniu. To doskonała okazja do spotkania się z osobami z branży a także często z osobami z HR, które też bywają na takich eventach. Dobrze rozważyć także szkolenie ISTQB® z częścią praktyczną które daje możliwość zdania egzaminu certyfikującego.

Testowanie to jest to

ISTQB® szkolenie

Wbrew pozorom testowanie nie jest trudne, oczywiście tak jak każde zajęcie, wymaga przygotowania i wdrożenia, ale naprawdę daje sporo satysfakcji. Na rynku jest coraz większe zainteresowanie zawodem testera. Wystarczy spojrzeć na ogłoszenia o pracę i widać cały wachlarz możliwości. Bezdyskusyjnym argumentem jest to, że zapotrzebowanie na testerów oprogramowania będzie się cieszyło coraz to większym zainteresowaniem. Testowania oprogramowania można się nauczyć - kończymy szkolenie ISTQB®. Głównie poprzez praktykę, kursy, ćwiczenia i szeroko rozumiane poszerzanie wiedzy, ale jeśli tylko jesteś zdecydowany na ruch w tym kierunku to praca testera sprawi Ci sporo radości.

Dobrze na końcu dodać, że praca testera może być śmiało wykonywana zdalnie. Być może marzenia o pracy z dowolnego miejsca na świecie nie uda nam się spełnić już przy okazji pierwszej pracy, ale z pewnością branża IT daje Ci bardzo dużo możliwości pod kątem twojej mobilności i tego gdzie chcesz pracować. Egzamin ISTQB® może jedynie zwiększyć Twoje szanse na zdobycie wymarzonej pracy.


Jako akredytowany dostawca szkoleń ISTQB® i egzaminów ISTQB® oferujemy kursy zarówno w języku polskim jak i angielskim. Zapraszamy do współpracy oraz powodzenia na egzaminie!