Szkolenie ISTQB Foundation level

Szkolenie ISTQB Poziom Podstawowy

4.8 (357 ocen)


Celem szkolenia jest zdobycie przez słuchaczy pełnej wiedzy potrzebnej do zostania certyfikowanyn testerem ISTQB. Szkolenie ma również na celu pełne przygotowanie do egzaminu ISTQB Poziom Podstawowy (ISTQB Foundation Level). Podczas szkolenia dowiesz się jak wygląda proces wytwarzania oprogramowania a także poznasz techniki testowania i projektowania testów. Po ukończeniu kursu uczestnik szkolenia ISTQB Foundation level nabywa kompletną wiedzę z zakresu sylabusa ISTQB Foundation do uzyskania certyfikatu. Pomyślne zdanie egzaminu oraz szkolenie ISTQB poziom podstawowy daje możliwość uzyskania międzynarodowych kwalifikacji uznawanych na całym świecie.

Nie ma żadnych wymagań odnośnie przygotowania uczestników do tego szkolenia jednak zalecane jest conajmniej kilkumiesięczne doświadczenie w testowaniu oprogramowania. Jest to szkolenie przedstawiające podstawy testowania. Na koniec szkolenia przewidziany jest egzamin ISTQB Foundation. Szkolenie ISTQB poziom podstawowy nie musi być ukończone egzaminem nie mniej certyfikat ISTQB Foundation jest niezbędny do podejścia do egzaminów na kolejnych poziomach np. Test Analyst albo Test Manager.

Sala szkoleniowa
Szkolenie składa się z następujących bloków tematycznych:
1. Podstawy testowania oprogramowania
2. Testowanie w cyklu życia oprogramowania
3. Statyczne techniki testowania
4. Techniki projektowania testów
5. Zarządzanie testowaniem
6. Narzędzia wspierające testowanie oprogramowania

Dla kogo jest szkolenie ISTQB foundation level (poziom podstawowy)?

Szkolenie skierowane jest wszystkich osób zaangażowanych w procesie testowania oprogramowania czyli do:
testerów,
analityków,
konsultantów,
menadżerów,
programistów.

Czas trwania szkolenia: 2,5 dnia

Sala szkoleniowa

Egzamin ISTQB Podstawowy

Egzamin ISTQB Foundation Level jest wielokrotnego wyboru. Egzamin ISTQB Poziomu Podstawowego jest zdawany na koniec szkolenia przygotowującego jednak istnieje także możliwość zdawania egzaminu bez podchodzenia do szkolenia. Nie mniej jednak zaleca się wcześniejsze przygotowanie poprzez 3 dniowe szkolenie w szczególności dla osób które dopiero rozpoczynają pracę testera oprogramowania.

Cena: od 850 PLN netto
Język: polski lub angielski
Czas trwania: 60 minut
Liczba pytań: 40
Próg zdawalności: 65%

Egzamin ma formę testu jednokrotnego wyboru. Zawiera 40 pytań z progiem zdawalności 65% (26 punktów). Czas trwania egzaminu to 60 min. Szkolenie ISTQB poziom podstawowy przeprowadzane jest w języku polskim z wykorzystaniem materiałów w języku angielskim natomiast egzamin przeprowadzany jest w języku polskim lub angielskim.

Terminy egzaminów ISTQB

Jeśli jesteś zainteresowany szkoleniem lub egzaminem zamkniętym to zadzwoń. Jesteśmy w stanie zorganizować egzamin zamknięty na terenie całego kraju. Istnieje możliwość negocjacji ceny dla grup. Ceny egzaminów i szkoleń zamkniętych podlegają osobnym ustaleniom.

Terminy egzaminów ISTQB są ustalane indywidualnie. Jeśli chcą Państwo przystąpić do egzaminu to prosimy o taką informację z conajmniej tygodniowym wyprzedzeniem. Podczas egzaminu zabrania się rozmawiać, zadawać pytań a także kopiować pytań egzaminacyjnych. Telefony komórkowe muszą być wyłączone a wszelskie notatki zrobione podczas egzaminu muszą zostać oddane egzaminatorowi. W przypadku zdawania egzaminu w języku angielskim dopuszczone jest korzystanie ze słownika.

Zdawalność egzaminu uczestników szkoleń ISTQB Foundation w roku 2018

%

Cena szkolenia

Egzamin

Już od:
PLN850netto
 • Oficjalny egzamin certyfikujący ISTQB
 • Możliwość zdawania po polsku lub angielsku

Rozszerzone

Najpopularniejszy

2699 PLN

PLN2399netto
 • Szkolenie przeprowadzone przez trenera z wieloletnim doświadczeniem
 • Materiały szkoleniowe
 • Przerwy kawowe + lunch
 • Certyfikat ukończenia
 • Oficjalny certyfikat ISTQB
 • Egzamin ISTQB w cenie szkolenia
 • Praktyczna część składająca się z kilkunastu ćwiczeń przeprowadzanych w trybie zdalnym

Podstawowe

2399 PLN

PLN2099netto
 • Szkolenie przeprowadzone przez trenera z wieloletnim doświadczeniem
 • Materiały szkoleniowe
 • Przerwy kawowe + lunch
 • Certyfikat ukończenia
 • Oficjalny certyfikat ISTQB
 • Egzamin ISTQB w cenie szkolenia
 • Praktyczna część składająca się z kilkunastu ćwiczeń przeprowadzanych w trybie zdalnym

Nowy sylabus ISTQB Poziom Podstawowy 2018

Sylabus jest podstawą programu certyfikacji ISTQB Foundation Level i każde ze szkolenie ISTQB poziom podstawowy musi być zgodne z sylabusem. Co nowego? W materiale certyfikacji jest przedewszystkim więcej praktycznych informacji niż suchej teorii. Samo szkolenie ISTQB Foundation level będzie nieco dłuższe bo jest przewidziane na pełne 3 dni. Zmieniła się też nieco struktura samego sylabusa a co za tym idzie szkolenie ISTQB poziom podstawowy. Zmiany wymagają modyfikacji aktualnych materiałów szkoleniowych stąd też konieczność reakredytacji materiałów szkoleniowych. Wg oficjalnych informacji zmiany sylabusa zostały wymuszone przez oczekiwania rynku na którym jeszcze do niedawna można było się spotkać z opinią, że treść sylabusa nie jest zaadaptowana do nowoczesnego rynku.

Jeszcze do połowy 2018 roku będzie można się zapisać na szkolenie ISTQB Foundation level które jest zgodne z aktualnie obowiązującym sylabusem. Szkolenie ISTQB poziom podstawowy wraz z certyfikacją wg nowej wersji sylabusa zostaną wprowadzone w połowie roku 2019. Będzie to płynne przejście do nowej wersji szkolenia i nie jest przewidziana dwutorowa certyfikacja (2011 i 2018). Szkolenie ISTQB poziom podstawowy wg nowego sylabusa powinno się pojawić nie później niż w maju 2019, ale to jest już uzależnione od poszczególnych dostawców szkoleń.

Warto pamiętać, że wszystkie dotychczasowe certyfikaty nie tracą na ważności. Forma certyfikacji się nie zmienia, nadal będzie to 40 pytań z progiem zdawalności na poziomie 65% w czasie jednej godziny.

Jeśli myślisz, że cena konkurencji jest niższa to skontaktuj się z nami
+48 514347464 albo pod adresem email biuro@qa-szkolenia.pl

NAJBLIŻSZY TERMIN