Szkolenie ISTQB Foundation level

Szkolenie ISTQB poziom podstawowy

4.8 (357 ocen)


Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników do egzaminu ISTQB Foundation Level. Podczas szkolenia dowiesz się jak wygląda proces wytwarzania oprogramowania a także poznasz techniki testowania i projektowania testów. Po ukończeniu kursu uczestnik szkolenia ISTQB Foundation level nabywa kompletną wiedzę z zakresu sylabusa ISTQB Foundation do uzyskania certyfikatu. Pomyślne zdanie egzaminu oraz szkolenie ISTQB poziom podstawowy daje możliwość uzyskania międzynarodowych kwalifikacji uznawanych na całym świecie.

Nie ma żadnych wymagań odnośnie przygotowania uczestników do tego szkolenia jednak zalecane jest conajmniej kilkumiesięczne doświadczenie w testowaniu oprogramowania. Jest to szkolenie przedstawiające podstawy testowania. Na koniec szkolenia przewidziany jest egzamin ISTQB Foundation. Szkolenie ISTQB poziom podstawowy nie musi być ukończone egzaminem nie mniej certyfikat ISTQB Foundation jest niezbędny do podejścia do egzaminów na kolejnych poziomach np. Test Analyst albo Test Manager.

Szkolenie składa się z następujących bloków tematycznych:
1. Podstawy testowania oprogramowania
2. Testowanie w cyklu życia oprogramowania
3. Statyczne techniki testowania
4. Techniki projektowania testów
5. Zarządzanie testowaniem
6. Narzędzia wspierające testowanie oprogramowania

Dla kogo jest szkolenie ISTQB foundation level (poziom podstawowy)?

Szkolenie skierowane jest wszystkich osób zaangażowanych w procesie testowania oprogramowania czyli do:
testerów,
analityków,
konsultantów,
menadżerów,
programistów.

Czas trwania szkolenia: 2,5 dnia
Cena: 2000 PLN + 23% VAT/os.

Szkolenie ISTQB Foundation jest zakończone egzaminem w formie testu jednokrotnego wyboru. Zawiera 40 pytań z progiem zdawalności 65% (26 punktów). Czas trwania egzaminu to 60 min. Szkolenie ISTQB poziom podstawowy przeprowadzane jest w języku polskim z wykorzystaniem materiałów w języku angielskim natomiast egzamin przeprowadzany jest w języku polskim lub angielskim.

Zdawalność egzaminu uczestników szkoleń ISTQB Foundation w roku 2017

%

Nowy sylabus ISTQB Poziom Podstawowy 2018

Sylabus jest podstawą programu certyfikacji ISTQB Foundation Level i każde ze szkolenie ISTQB poziom podstawowy musi być zgodne z sylabusem. Co nowego? W materiale certyfikacji jest przedewszystkim więcej praktycznych informacji niż suchej teorii. Samo szkolenie ISTQB Foundation level będzie nieco dłuższe bo jest przewidziane na pełne 3 dni. Zmieniła się też nieco struktura samego sylabusa a co za tym idzie szkolenie ISTQB poziom podstawowy. Zmiany wymagają modyfikacji aktualnych materiałów szkoleniowych stąd też konieczność reakredytacji materiałów szkoleniowych. Wg oficjalnych informacji zmiany sylabusa zostały wymuszone przez oczekiwania rynku na którym jeszcze do niedawna można było się spotkać z opinią, że treść sylabusa nie jest zaadaptowana do nowoczesnego rynku.

Jeszcze do połowy 2018 roku będzie można się zapisać na szkolenie ISTQB Foundation level i egzamin który jest zgodny z aktualnie obowiązującym sylabusem. Szkolenie ISTQB poziom podstawowy wraz z egzaminem wg nowej wersji sylabusa zostaną wprowadzone w połowie roku 2019. Będzie to płynne przejście do nowej wersji egzaminu i nie są przewidziane dwutorowe egzaminy (2011 i 2018). Szkolenie ISTQB poziom podstawowy wg nowego sylabusa powinny się pojawić nie później niż w maju 2019, ale to jest już uzależnione od poszczególnych dostawców szkoleń.

Warto pamiętać, że wszystkie dotychczasowe egzaminy nie tracą na ważności a co za tym idzie uzyskane certyfikaty będą nadal ważne. Forma egzaminu się nie zmienia, nadal będzie to 40 pytań z progiem zdawalności na poziomie 65% w czasie jednej godziny.

Jeśli myślisz, że cena konkurencji jest niższa to skontaktuj się z nami
+48 514347464 albo pod adresem email istqb@qa-szkolenia.pl

NAJBLIŻSZY TERMIN