Szkolenie ISTQB Inżynier Automatyzacji Testów

4.6 (152 ocen)


Celem szkolenia jest zdobycie przez słuchaczy pełnej wiedzy potrzebnej do zostania inżynierem automatyzacji testów ISTQB. Szkolenie ma również na celu pełne przygotowanie do egzaminu ISTQB Inżynier Automatyzacji Testów (ISTQB Test Automation Engineer). Wymogiem formalnym do przystąpienia do egzaminu jest posiadanie certyfikatu ISTQB Foundation Level. Oczywiście możliwy jest udział w szkoleniu bez certyfikacji - w takim przypadku uczestnicy nie muszą posiadać certyfikatu z poziomu podstawowego.

Osoby które pomyślnie zdadzą egzamin będą w stanie opracować plan zintegrowania zautomatyzowanych testów w ramach procesu testowania a także ocenić narzędzia i technologie automatyzacji które najlepiej pasują do danego projektu i organizacji. Uczestnicy szkolenia będą zaznajomieni z metodologią tworzenia architektury automatyzacji testów (TAA), procesem ich projektowania i utrzymywania. Przybliżymy Ci ideę przejścia z testów manualnych do automatycznych.

Podczas szkolenia omawiana jest teoria z sylabusa ISTQB wraz z zadaniami praktycznymi oraz struktura egzaminu. Zarówno w internecie jak i niektórych podręcznikach pojawiają się sprzeczne ze sobą informacje odnośnie tego czego możemy się spodziewać podczas egzaminu. Bardzo zależy nam na zdaniu egzaminów przez uczestników szkolenia dlatego też przed egzaminem staramy się wyjaśnić wszelkie wątpliwości pojawiające się podczas szkolenia. Przekazujemy także wskazówki do prawidłowego przygotowania się do egzaminu oraz na co należy bądź nie należy zwracać uwagi.

Good code
Szkolenie ISTQB Test Automation Engineer składa się z następujących bloków tematycznych:
1. Introduction and Objectives for Test Automation
2. Preparing for Test Automation
3. The Generic Test Automation Architecture
4. Deployment Risks and Contingencies
5. Test Automation Reporting and Metrics
6. Transitioning Manual Testing to an Automated Environment
7. Verifying the TAS
8. Continuous Improvement

Dla kogo jest szkolenie ISTQB Test Automation Engineer (Inżynier automatyzacji testów)?

Szkolenie skierowane jest osób które już zdobyły pewne doświadczenie w testowaniu i chcą rozwijać swoją wiedzę odnośnie automatyzacji testów zwłaszcza od strony zarządzania testami automatycznymi, ich utrzymaniem i dostarczaniem odpowiednich raportów oraz metryk czyli do:
testerów,
analityków,
konsultantów,
menadżerów,
programistów.

Czas trwania szkolenia: 3 dni
Cena: 2800 PLN + 23% VAT/os.

Szkolenie ISTQB Test Automation Engineer jest zakończone egzaminem w formie testu jednokrotnego wyboru. Zawiera 40 pytań z progiem zdawalności 65%. Czas trwania egzaminu to 90 min. Szkolenie przeprowadzane jest w języku polskim z wykorzystaniem materiałów w języku angielskim natomiast egzamin przeprowadzany jest w języku angielskim.

Kurs przewidziany jest dla specjalistów którzy chcą się rozwijać w automatyzacji testów. Szkolenie ISTQB Test Automation Engineer pozwoli uporządkować wiedzę osobom które na codzień pracują przy autmatyzacji testów lub planują wdrożyć i zaprojektować poprawną architekturę testów. Dowiecie się jaki efektywnie zarządzać i utrzymywać testy automatyczne. Kurs ISTQB Inżynier Automatyzacji Testów jest zakończony przystąpieniem do międzynarodowego egzaminu. Uzyskany certyfikat z pewnością będzie stanowił istotny punkt CV i pomoże w dążeniu do awansu w strukturach firmy. Szkolenie ISTQB Test Automation Engineer zawiera praktyczne przykłady z pracy a dzięki wspólnej pracy nad przykładowymi pytaniami egzaminacyjnymi jest bardzo dobrym przygotowaniem do egzaminu ISTQB Test Automation Engineer.

Good code

Egzamin ISTQB inżynier automatyzacji testów

Egzamin ISTQB Test Automation Engineer Advanced Level jest wielokrotnego wyboru. Egzamin ISTQB Inżynier Automatyzacji Testów Poziom Zaawansowany jest zdawany po szkoleniu przygotowującym ale istnieje także możliwość zdawania egzaminu bez uczestnictwa w szkoleniu. Zalecamy jednak wcześniejsze przygotowanie poprzez uczestnictwo w 3 dniowym szkoleniu.

Cena: od 1000 PLN netto
Język: angielski
Czas trwania: 113 minut
Liczba pytań: 40
Próg zdawalności: 65%