Egzamin ISTQB® krok po kroku

Dlaczego warto podejść do egzaminu ISTQB® online?

4.8 (14 ocen) , ostatnia aktualizacja 5.06.2020 r.

Egzamin pisany w formie online daje z pewnością większą dowolność przy określaniu czasu i przede wszystkim miejsca egzaminu. Dostawcą egzaminów ISTQB® online jest GASQ. Taki egzamin możesz pisać w domu albo w biurze a wynik egzaminu widzisz natychmiastowo.

Jakie egzaminy ISTQB® są dostępne w formie online?

Egzaminy ISTQB® online dostarczane przez GASQ to 14 modułów dostępnych w 7 językach: angielski, niemiecki, francuski, rosyjski, polski, hiszpański i holenderski. Począwszy od ISTQB® Certified Tester Foundation Level w wersji 4.0 – ISTQB® Poziom podstawowy i pozostałe egzaminy na poziomie foundation czyli np. ISTQB® Agile Tester Extension gdzie wymagany jest ukończony poziom podstawowy oraz pełna ścieżka zaawansowana ISTQB® gdzie wymagane jest także 18 miesięcy doświadczenia w branży.

ISTQB® online exam

Co potrzebuję do egzaminu online?

Komputer z kamerą internetową i mikrofonem
Podczas egzaminu niezbędna jest wtyczka Chrome wykorzystywana do udostępniania ekranu

Przeglądarka Google Chrome musi być zainstalowana
Prośba o korzystanie z Google Chrome, aby uruchomić rozszerzenie udostępniania ekranu w najbardziej aktualnej wersji. Upewnij się, że masz prawa administratora, aby dodać rozszerzenie do swojej przeglądarki.

Dokument ze zdjęciem
Przed rozpoczęciem egzaminu należy się okazać dokument ze zdjęciem, czyli np. legitymację studencką, paszport, dowód osobisty lub prawo jazdy, na którym widnieje Twoje imię i nazwisko oraz zdjęcie. Można zakryć prywatne informacje, takie jak numer studenta. Dokument ze zdjęciem służy do zidentyfikowania naszej osoby.

Stabilne połączenie internetowe (zalecane 1 MB)
Aby przeprowadzić egzamin bez żadnych problemów, trzeba mieć stałe połączenie z Internetem (do przesyłania strumieniowego w sieci komórkowej wymagane jest Wi-Fi) z minimalną prędkością 1MB/sek.

Tablet lub smartfon z kamerą
W przypadku niektórych egzaminów będziesz musiał użyć aparatu w swoim smartfonie w celu dodatkowego monitorowania swojej osoby podczas egzaminu. Zostaniesz wtedy poinformowany o tym czy jest to konieczne. Będzie się to wiązało z pobraniem aplikacji (wymagany jest Android 4.1 lub wyższy albo iOS 8.0 lub wyższy).

Na co zwrócić uwagę przed egzaminem ISTQB® online?

Wszelkie informacje o tym jak należy przygotować się do egzaminu otrzymujemy po zarejestrowaniu się na egzamin. W pierwszej kolejności musisz pobrać i zainstalować dodatek do przeglądarki Chrome który będzie wykorzystywany podczas egzaminu. Następnie należy wykonać sprawdzenie Twojej konfiguracji systemu, czyli czy np. podłączony jest sprzęt audio-video albo czy łącze internetowe jest wystarczające. Po pomyślnym sprawdzeniu twojego komputera otrzymasz osobny mail z zaproszeniem na egzamin.

ISTQB® Accredited Exam Center

Jak przebiega egzamin ISTQB® online?

Rozpocznij od upewnienia się, że jesteś jedyną osobą, która przebywa w pomieszczeniu i nie ma tam innych nieprzewidzianych urządzeń, książek lub materiałów do nauki. Jest to kluczowe, ponieważ zostaniesz poproszony o pokazanie pomieszczenia, w którym będzie pisany egzamin. Pamiętaj o tym, żeby przygotować dokument ze zdjęciem i zalogować się do systemu na czas. Jeśli się spóźnisz i Twój egzamin dobiegnie do końca to nie będziesz mógł się zalogować ponownie.

Podczas trwania egzaminu masz do dyspozycji czat, na którym możesz porozmawiać z egzaminatorem. Sam przebieg egzaminu jest taki sam jak w przypadku egzaminów zdawanych w obecności egzaminatora i kończy się wyświetleniem wyniku na zakończenie egzaminu.

Artykuł został przygotowany na podstawie materiałów i we współpracy z dostawcą egzaminów GASQ.
Opracował: Paweł Kwasik

Jeśli myślisz, że cena konkurencji jest niższa to skontaktuj się z nami
+48 514347464 albo pod adresem email istqb@qa-szkolenia.pl

NAJBLIŻSZY TERMIN