Szkolenie ISTQB Manager Testów

4.75 (421 ocen)


Celem szkolenia jest zdobycie przez słuchaczy pełnej wiedzy potrzebnej do zostania kierownikiem testów ISTQB. Szkolenie ma również na celu pełne przygotowanie do egzaminu ISTQB Kierownik Testów (ISTQB Test Manager). Wymogiem formalnym do przystąpienia do egzaminu jest posiadanie certyfikatu ISTQB Foundation Level. Oczywiście możliwy jest udział w szkoleniu bez certyfikacji - w takim przypadku uczestnicy nie muszą posiadać certyfikatu z poziomu podstawowego.

W trakcie zajęć dowiesz się w jaki sposób utworzyć i opisać proces testowania aby dopasować go do ograniczeń projektowych (jakość, budżet, zasoby) a także metodyki wytwarzania oprogramowania. Nauczysz się w jak należy poprawnie definiować strategię testów, planować przebieg testów, zarządzać ryzykami, monitorować przebieg testów wykorzystując użyteczne metryki i sprawdzone metody nadzoru procesu i zespołu.

Podczas szkolenia omawiana jest teoria z sylabusa ISTQB Test Manager wraz z zadaniami praktycznymi oraz struktura egzaminu. Kurs jest przydatny zwłaszcza dla osób które zarządzają zespołem. Zarówno w internecie jak i niektórych podręcznikach pojawiają się sprzeczne ze sobą informacje odnośnie tego czego możemy się spodziewać podczas egzaminu ISTQB Test Manager. Bardzo zależy nam na zdaniu egzaminów przez uczestników szkolenia dlatego też przed egzaminem staramy się wyjaśnić wszelkie wątpliwości pojawiające się podczas szkolenia. Przekazujemy także wskazówki do prawidłowego przygotowania się do egzaminu oraz na co należy bądź nie należy zwracać uwagi.

Szkolenie ISTQB Test Manager składa się z następujących bloków tematycznych:
1. Testing Process
2. Test Management
3. Reviews
4. Defect Management
5. Improving the Testing Process
6. Test Tools and Automation
7. People Skills – Team Composition

Good code

Dla kogo jest szkolenie ISTQB Test Manager (Kierownik Testów)?

Szkolenie skierowane jest osób które już zdobyły pewne doświadczenie w testowaniu i chcą rozwijać swoją wiedzę odnośnie efektywnego zarządzania testami zwłaszcza od strony zadządzania defektami, usprawniania procesu testowego oraz bodowania zespołu czyli do:
testerów,
analityków,
konsultantów,
menadżerów,
programistów.

Czas trwania szkolenia: 5 dni
Cena: 4100 PLN + 23% VAT/os.

Szkolenie ISTQB Test Manager jest zakończone egzaminem w formie testu jednokrotnego wyboru. Zawiera 65 pytań z progiem zdawalności 65%. Czas trwania egzaminu to 180 min. Szkolenie ISTQB Kierownik Testów przeprowadzane jest w języku polskim z wykorzystaniem materiałów w języku angielskim natomiast egzamin przeprowadzany jest w języku polskim lub angielskim.

Good code

Kurs przewidziany jest dla osób które pracują jako Manager Testów albo Lider zespołu testowego. Szkolenie ISTQB Test Manager pozwoli przedewszystkim uporządkować posiadaną praktyczną wiedzę odnośnie zarządzaniem, orgaznizacją i udoskonaleniem procesu testowego. Kurs ISTQB Test Manager jest zakończony przystąpieniem do międzynarodowego egzaminu. Uzyskany certyfikat managera testów z pewnością będzie stanowił istotny punkt CV i pomoże w dążeniu do awansu w strukturach firmy. Szkolenie ISTQB Test Manager zawiera praktyczne przykłady a dzięki wspólnej pracy nad przykładowymi pytaniami egzaminacyjnymi jest bardzo dobrym przygotowaniem do egzaminu ISTQB Kierownik Testów.

Egzamin ISTQB kierownik testów

Egzamin ISTQB Test Manager Advanced Level jest wielokrotnego wyboru. Egzamin ISTQB Kierownik Testów Poziom Zaawansowany jest zdawany po szkoleniu przygotowującym ale istnieje także możliwość zdawania egzaminu bez uczestnictwa w szkoleniu. Zalecamy jednak wcześniejsze przygotowanie poprzez uczestnictwo w 5 dniowym szkoleniu.

Cena: od 1000 PLN netto
Język: polski lub angielski
Czas trwania: 180 minut
Liczba pytań: 65
Próg zdawalności: 65%