4.9 (15 ocen) , ostatnia aktualizacja 31.07.2020 r.


Certyfikat ISTQB® to najbardziej rozpowszechniony schemat kwalifikacji testera na świecie. Jego zawartość jest określany jako branżowa referencja dla specjalistów ds. zapewnienia jakości. Jest to potwierdzenie i ugruntowanie posiadanej wiedzy. Szkolenie ISTQB® które umożliwia certyfikację jest opracowane przez wiodących specjalistów z branży testowania oprogramowania oraz środowisk akademickich i przemysłowych. Znajomość ISTQB® oznacza wspólny język dla wszystkich w branży a także obiektywność oceny kompetencji dla potencjalnych kandydatów na testera oprogramowania. ISTQB® gwarantuje, że treść podstawy programowej nie jest ograniczona przez określone metodologie czy technologie i korzysta z najlepszych praktyk z wielu różnych źródeł.

Co daje mi certyfikat ISTQB®?

Dla osób, które chcą wejść do branży certyfikat ISTQB® umożliwia uzyskanie sporej dawki wiedzy „w pigułce” i ułatwia wejście w świat IT. Z kolei osoby pracujące już branży które przystępują do szkolenia ISTQB® jako główny czynnik motywacyjny wymieniają rozwój kariery zawodowej, rozwój posiadanych umiejętności testerskich, uznanie ze strony kolegów oraz wzrost wynagrodzenia [1]. Nawet jeśli jesteś już bardziej doświadczoną osobą to szkolenie ISTQB® umożliwi Ci pogłębienie posiadanej wiedzy i usystematyzowanie pojęć stosowanych w szerokim świecie IT. Osobom pracującym w międzynarodowym środowisku pomoże to w ujednoliceniu słownictwa wykorzystywanego w pracy.

Szkolenie ISTQB®

Czy udział w szkoleniu ISTQB® pozwoli mi otrzymać certyfikat ISTQB®?

Sam udział w szkoleniu ISTQB® nie wystarczy do uzyskania certyfikatu. Szkolenie ISTQB® poziom podstawowy jest kursem, który przygotowuje do uzyskania certyfikatu. Po ukończeniu trzydniowego szkolenia posiadasz solidną dawkę wiedzy, która umożliwia przystąpienie do egzaminu. Nasi kursanci osiągają bardzo wysoką zdawalność. Przyczynia się do tego zarówno jakość materiałów, na których pracujemy, a także merytoryczne przygotowanie trenera. Nie wierzcie tym, którzy mówią, że każdy zdaje ISTQB® i nie trzeba się do niego przygotowywać. Zakres materiału jest do przyswojenia, nie do nauki na pamięć, ale do zrozumienia. Przyswojenie takiej wiedzy podczas szkolenia jest zdecydowanie łatwiejsze niż samodzielna praca z sylabusem.

Czy warto zrobić szkolenie, ale nie przystąpić do egzaminu?

Z punktu widzenia naszej motywacji to taki kurs, który nie jest zakończony egzaminem znacznie obniży nam chęć do nauki. O ile rzeczywiście chcemy rozwijać się w świecie testerskim to gorąco polecam pisać egzamin. Zazwyczaj odbywa się zaraz po szkoleniu. Pamiętajcie, że większość pracodawców ma wśród benefitów dla swoich pracowników budżet szkoleniowy który także można wykorzystać na szkolenie ISTQB®.

Jako akredytowany dostawca szkoleń ISTQB® oferujemy kursy zarówno w języku polskim jak i angielskim. Zapraszamy do współpracy oraz powodzenia na egzaminie!

Autor: Paweł Kwasik

[1] Źródło: https://www.istqb.org/certification-path-root/why-istqb-certification/features.html