4.6 (16 ocen) , ostatnia aktualizacja 31.07.2020 r.


Zdanie egzaminu ISTQB® za pierwszym razem to nic trudnego. Jeśli już od pewnego czasu pracujesz na stanowisku testera oprogramowania to podejście to egzaminu ISTQB® jest dla Ciebie głównie potwierdzeniem Twoich umiejętności i nie musi się koniecznie wiązać z koniecznością przystępowania do szkolenia przygotowującego do egzaminu ISTQB®. Wszystkich tych którzy wkraczają do świat IT i chcą dopiero rozpocząć swoją przygodę z testowaniem zachęcamy do uczestnictwa w szkoleniach przygotowujących do egzaminu ISTQB®. Takie szkolenie oprócz wysokiej jakości materiałów szkoleniowych, próbnego egzaminu, pytań i praktycznych ćwiczeń kontrolnych zawiera wiele wskazówek do tego jak zdać egzamin, na co zwracać uwagę oraz co tak naprawdę może Ciebie zaskoczyć podczas egzaminu. Podczas szkolenia ISTQB® foundation level staramy się nie tylko przekazać wiedzę niezbędną do zdania egzaminu, ale także pokazać, jak wygląda prawdziwa praca testera oprogramowania. Takie przygotowanie przekłada się na bardzo wysoką zdawalność na poziomie ponad 90%. Zastanawiasz się czy warto? Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem.

Dlaczego warto zdać egzamin ISTQB®?

Krótko mówiąc - warto. Egzamin ISTQB® to nic innego jak potwierdzenie naszych umiejętności testerskich dla wszystkich tych którzy chcą poznać tajniki testowania. Z kolei dla tych którzy od dłuższego czasu już pracują w zawodzie testera jest to doskonały moment na ugruntowanie swojej wiedzy i oderwanie się od czysto technicznych aspektów i próba spojrzenia na testowanie od podstaw. Pamiętaj, że zdanie egzaminu ISTQB® znacznie zwiększa Twoje możliwości na uzyskanie pracy w zawodzie testera oraz na rozwój swoich kompetencji w zakresie testowania.

ISTQB® foundation

Co po zdaniu egzaminu ISTQB® poziom podstawowy? Czy są kolejne poziomy certyfikacji?

Oczywiście - tak, jest sporo możliwości, drzwi stoją przed tobą otworem. Przede wszystkim możesz rozwijać swoje umiejętności pod kątem głównej ścieżki rozwoju ISTQB® czyli Test Manager, Test Analyst albo Technical Test Analyst. Jeśli interesuje Ciebie specjalistyczna ścieżka rozwoju to istnieje możliwość dalszej certyfikacji jako chociażby Security Tester albo Test Automation Engineer. Pamiętaj, że istnieje także rozszerzenie poziomu Certified Tester Foundation Level o część Agile Tester. Dodatkowo, od pewnego czasu dostępna jest możliwość dalszej certyfikacji między innymi w kierunku Model-Based Tester, Usability testing albo chociażby Acceptance Testing. Jeśli jesteś zainteresowany kolejnymi poziomami certyfikacji to zapraszamy do kontaktu z naszym biurem.

Jako akredytowany dostawca szkoleń ISTQB® oferujemy kursy zarówno w języku polskim jak i angielskim. Zapraszamy do współpracy oraz powodzenia na egzaminie!

Autor: Paweł Kwasik